Ukrajinská protiofenziva selhala, a proto podnikají Ukrajinci teroristické útoky vůči Rusku, tvrdí ruský poslanec

Přidat na Seznam.cz

Pro Leonida Slutského poslance ze Státní dumy jsou útoky dronů na města teroristickou aktivitou. Politik vyjádřil svůj nesouhlas s útoky, prý mají za cíl vyvolat paniku mezi obyčejnými Rusy, uvádí ruská státní tisková agentura TASS.

Ruský zákonodárce a stranický předseda řekl novinářům, že Evropská unie nemůže Rusku nařizovat, jak má reagovat na útoky dronů na Moskvu. Podle něj jsou evropští představitelé pokrytci kvůli tomu, že takové útoky neodsuzují, když jsou zásadně proti podobným útokům Rusů na Ukrajinu.

Chtějí odvetu

Tento komentář byl reakcí na prohlášení mluvčí EU pro zahraniční věci Nabily Massraliové, že Rusko by nemělo využívat útoky dronů na Moskvu jako záminku k eskalaci bojových operací na Ukrajině. „Postoj EU je pokrytecký. Brusel podporuje teroristický režim v Kyjevě a je tak sponzorem státního terorismu. Evropská unie nám tedy nemůže říkat, co a jak máme dělat,“ prohlásil Slutsky.

Podle Slutského je zvýšená „teroristická aktivita“ Ukrajiny důsledkem neúspěchu jejich protiofenzivy a jejím cílem je zasít paniku mezi obyčejnými Rusy. Přislíbil, že Rusko posílí bezpečnostní opatření a že budou následovat odvetná opatření vůči Ukrajině.

Útoky na Moskvu

Nutno podotknout, že jak už jsme psali například v tomto článku, útoky ukrajinských dronů na hlavní město Ruska nesloužily k ničení a zabíjení, ale k odhalení neschopnosti ruského ministerstva obrany. To tvrdilo, že dovedou bojovat proti podobným útokům radioelektronickými prostředky. Což se ukázalo jako nepravdivé tvrzení a bylo vyvráceno, jak uvedl ukrajinský expert v rozhovoru pro agenturu Unian

Ve dvou po sobě jdoucích dnech totiž dva rozdílné sebevražedné drony dvakrát zasáhly tu stejnou budovu. Šance, že by k zasažení jedné budovy uprostřed celé Moskvy došlo náhodou, je mizivá.

Zdroje: TASS, Pravda24, Unian