Ukrajinská letecká základna pod častou palbou, Rusko zničilo několik stíhaček SU-27, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Rusko v úterý oznámilo, že zničilo pět ukrajinských stíhaček SU-27 s raketami Iskander-M a poškodilo další dvě na letišti Myrhorod v ukrajinské střední Poltavské oblasti, píše portál Investing.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo video z útoku na kterém je vidět dým a oheň stoupající z letiště. Ministerstvo uvedlo: „Ruský útok zničil pět funkčních víceúčelových stíhaček SU-27 a dvě další poškodil“, uvádí citaci portál AOL.

Rusko se zaměřuje na ukrajinská letiště v době, kdy se Kyjev chystá přijmout první americké stíhačky F-16, které Moskva slíbila zlikvidovat. Mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat potvrdil, že k útoku došlo v Myrhorodu. „Útok proběhl. Došlo k určitým ztrátám, ale ne v takovém rozsahu, jak tvrdí nepřítel. Ostatně, tak to dělali od začátku invaze,“ napsal Ihnat v pondělí večer na Facebooku.

Ukrajinští vojenští blogeři informovali, že ruskému průzkumnému dronu se podařilo přeletět nad letištěm a pomoci s provedením útoku.

„Nemáme dostatek prostředků na ničení průzkumných dronů,“ řekl Ihnat v úterý, když byl dotázán na tyto drony, které podle něj představují „velmi vážnou hrozbu“.

Zdroj: Investing, AOL