Údajná šikana a sexuální násilí. Ředitel kabinetu ministra Bartoše čelí obviněním ze sexuálního napadení vůči pracovnici ministerstva. Případ byl předán policii k prošetření

Přidat na Seznam.cz

V létě odstoupil ze strany Pirátů náměstek na vnitru a bývalý poslanec Lukáš Kolářík kvůli napadení ženy, teď ve čtvrtek opustil svůj post ředitel kabinetu ministra pro místní rozvoj také Matouš Vanča. Důvodem je údajná šikana na pracovišti a sexuální násilí vůči jedné z pracovnic ministerstva, píše deník iDnes.

Ředitel kabinetu ministra pro místní rozvoj Matouš Vanča odešel na neplacenou dovolenou po obvinění ze šikany na pracovišti a sexuálního napadení úřednice. Vanča, který kandidoval jako nestraník za Piráty do Sněmovny, pochybení popírá. Ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl, že věc po obdržení formálního podnětu nařídil bezodkladně předat policii k prošetření, píše server HN.cz.

„Docházelo k bossingu, kterého se na mé klientce dopustilo pět zaměstnanců, kdy na ni křičeli, ať se vrátí do blázince a odejde z místa,“ řekla advokátka Lucie Hrdá.

Problémy se vystupňovaly podle ní, když zmíněná pracovnice navázala vztah se svým šéfem Vančou. To vyvrcholilo sexuálním násilím. Pak ji údajně přesvědčoval, že se nic nestalo.

Vanča už není uveden na stránkách ministerstva jako ředitel kabinetu. „Ačkoli jsem nijak nepochybil, dal jsem svou funkci k dispozici, abych nezatěžoval činnost ministerstva,“ prohlásil Vanča.

Kvůli zahájení šetření ze strany policie se Vanča nevyjádřil k žádným detailům.

Za šikanu na pracovišti požaduje advokátka více než půlmilionové odstupné.

Zdroj: iDnes, HN.cz