Tabákové náplně muži pašovali z Polska v kočárcích

Přidat na Seznam.cz

Aš – Plzeňští celníci v areálu tržnice Lipový Dvůr v Aši našli 345 576 cigaret a 330 kusů krabiček tabákových náplní pro zařízení na zahřívaný tabák, uvedla Celní správa České republiky.

Tabákové výrobky s polskou nálepkou byly schované v dodávkách. Daňový únik byl předběžně vyčíslen na více než milion a půl korun. Veškeré tabákové výrobky dovezené nezákonným způsobem byly zajištěny.

Ze spáchání příslušného zločinu je podezřelá jedna osoba vietnamské a dále jedna osoba polské národnosti. Ty celníci zadrželi přímo při vykládce zboží na tržnici.

Pašované zboží bylo ukryto v peleších pro psy a dětských kočárcích, které tak tvořily krycí náklad pro případnou kontrolu v průběhu přepravy.

Podle zajištěných důkazů mohly být stejným pašerákem takto dovezeny jen za letošní rok další dva miliony nelegálních tabákových výrobků.

V případu jsou nadále prováděny úkony trestního řízení. Osoby jsou podezřelé ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což jim hrozí odnětí svobody na dvě léta až osm let.  

zdroj: Celní správa České republiky