Svatba skončila katastrofou. Nejméně 10 lidí zemřelo a 25 dalších je v nemocnici po havárii svatebního autobusu

Přidat na Seznam.cz

Austrálie – Nejméně 10 lidí zemřelo a 25 dalších je v nemocnici po havárii svatebního autobusu v australské vinařské oblasti. Cestující se v neděli večer vraceli ze svatby ve vinařství v Hunter Valley, oblíbeném místě vinařských turistů, když se jejich autobus převrátil.

Policejní komisařka Karen Webbová uvedla, že místo nehody je stále aktivním místem činu. „Místo činu zpracovávají kriminalisté, máme tam příslušníky jednotky pro vyšetřování nehod, na místě jsou i záchranáři,“ dodala.

K nehodě došlo kolem 23:30 místního času, kdy podle policie byla v oblasti silná mlha. Autobus se převrátil při odbočování na kruhovém objezdu mimo dálnici. Podle úřadů bylo vozidlo vytaženo do vzpřímené polohy, uvádí BBC.

Hosté cestovali do Singletonu pravděpodobně kvůli ubytování. Dva z přeživších byli z místa nehody letecky transportováni. Podle místních médií je nejméně jeden z nich stále v kritickém stavu.

Údolí Hunter Valley v Novém Jižním Walesu je známé svými vinicemi a původními křovinami, což z něj činí oblíbené místo pro milovníky vína a skupinové výlety či oslavy. Policie uvedla, že stále pracuje na identifikaci obětí nehody a kontaktuje jejich nejbližší příbuzné.

Řidič autobusu, který havaroval a zabil 10 lidí, byl nyní obviněn. Policie uvedla, že 58letý muž byl obviněn z 10 případů nebezpečného řízení vedoucího k úmrtí, řízení nebezpečným způsobem a řízení z nedbalosti, uvádí deník The Guardian.

Muži z byla odmítnuto propuštění na kauci a v úterý ráno se objeví u místního soudu.

zdroj: The Guardian, BBC