Španělská policie zatkla muže za to, že novinářce během přímého přenosu sáhl na zadek

Přidat na Seznam.cz

Španělsko – Španělská policie zatkla muže podezřelého ze sexuálního napadení novinářky, které se dotýkal během přímého přenosu. Novinářka Isa Baladová v úterý informovala o loupeži v Madridu, když k ní muž přistoupil a zřejmě se dotkl jejího zadku.

Novinářka se snažila pokračovat, ale moderátor pořadu ji přerušil.

„Iso, promiňte, že vás přerušuji… ale sáhl vám právě na zadek?“ zeptal se moderátor. Reportérka to potvrdila a moderátor ji řekl, aby muže natočila na kameru, na což se záběr přesunul a ukázal na muže, který u ní stále stál a usmíval se, uvádí deník Independent.

„I když se chcete zeptat, z jakého jsme kanálu, opravdu mi musíte sahat na zadek? Dělám živé vysílání a pracuji,“ řekla mu moderátorka. Muž poté popřel, že by se jí dotýkal, a když odcházel, pokusil se ji polechtat na hlavě.

Policie později ve zprávě zveřejněné na sociální síti X uvedla, že muž byl zatčen za údajné sexuální napadení reportérky během živého televizního vysílání.

Tento incident se odehrál uprostřed sporu o sexismus ve Španělsku, který vyvolal bývalý předseda španělského fotbalového svazu Luis Rubiales líbáním na rty vítězky mistrovství světa Jenni Hermosové, jak jsme psali na Sportdeníku. Jeho jednání během finále mistrovství světa ve fotbale žen vedlo k rozsáhlé kritice, jeho následné rezignaci a předvolání k soudu kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nátlaku, uvádí BBC.

zdroj: Independent, BBC