Sourozenci prodávali heroin a pervitin do věznice

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Kriminalisté v Karlovarském kraji i nadále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou. V rámci odhalování trestné činnosti na úseku omamných a psychotropních látek zadrželi a následně i obvinili dvě osoby z Karlových Varů, které prodávaly drogy heroin či pervitin, uvedla Policie České republiky.
 
K samotné realizaci této akce došlo ve čtvrtek 12. října letošního roku společně se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.
 
Pětatřicetiletá žena měla společně se svým sedmatřicetiletým bratrem v lednu letošního roku poslat balíček s heroinem a pervitinem svému známému do věznice, který se v té době nacházel ve výkonu trestu odnětí svobody. Balíček s drogami byl zajištěn pracovníky vězeňské služby.
 
Žena měla distribuovat drogy několika dalším osobám, a to od prvního čtvrtletí roku 2022 do září letošního roku. Například třiatřicetiletému muži měla v několika desítkách případů darovat drogu heroin jako protislužbu za odvoz na domluvená místa. Několika dalším osobám měla žena opakovaně prodávat pervitin.
 
V polovině září letošního roku byla žena jako spolujezdkyně v osobním automobilu kontrolována na Karlovarsku. Při kontrole u sebe neoprávněně přechovávala za účelem další distribuce heroin a pervitin.
 
Stejného jednání se měl dopustit i sedmatřicetiletý muž. Ten měl opakovaně šesti osobám prodávat či za různou protislužbu darovat heroin, pervitin a marihuanu. I v tomto případě se mělo jednat o desítky případů, ve kterých měl muž drogy prodávat.
 
Ve čtvrtek 12. října došlo k zadržení pětatřicetileté ženy a sedmatřicetiletého muže. Při realizaci této akce byly provedeny domovní prohlídky v místech bydliště obou zadržených. Kriminalisté při nich zajistili několik kusů rostlin konopí, drogy heroin a pervitin či finanční hotovost. Celkově bylo kriminality zajištěno bezmála 200 gramů drogy heroin.
 
Následně karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetileté ženy a sedmatřicetiletého muže z Karlových Varů, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na obviněné osoby podal policejní vrchní komisař podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. U sedmatřicetiletého muže státní zástupce podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby akceptoval a muž byl vzat do vazby. Pětatřicetiletá žena byla propuštěna za zadržení a její trestní stíhání probíhá na svobodě.
 
V případě prokázání viny hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na deset let.

zdroj: Policie České republiky