„Směřujeme do třetí světové války kvůli hrubě nekompetentnímu vedení v čele s prezidentem,“ řekl Donald Trump

Přidat na Seznam.cz

USA – Bývalý prezident Donald Trump v sobotu poblahopřál Joe Bidenovi k tomu, že se připojil k jeho sociální síti Truth Social, a zároveň přidal rýpnutí do prezidentových vůdčích schopností. Trump naznačil, že přidat se na jeho sociální platformu je jedna z mála věcí, které udělali správně.

Všeobecně se očekává, že v prezidentských volbách v roce 2024 dojde k odvetě mezi Bidenem a Trumpem, který v průzkumech neustále se značným náskokem předstihuje všechny ostatní republikánské kandidáty.

Bidenův tým nečekaně založil účet na sociální síti Truth Social, jejíž vznik financoval Trump poté, co mu byl původně zakázán přístup na Twitter v souvislosti se vzpourou v Kapitolu 6. ledna 2021, uvádí deník Newsweek.

Trump v sobotu vzácně pochválil Bidena za rozhodnutí připojit se k síti Truth Social. „Gratuluji Joe, alespoň k tomu!“ zavtipkoval Trump. „Směřujeme ke třetí světové válce kvůli hrubě nekompetentnímu vedení v čele s prezidentem, který nemá ponětí, ačkoli měl rozum, aby se jen přidal k pravdě, skutečnému hlasu Ameriky.“ dodal bývalý prezident USA.

Začátkem tohoto roku bývalý americký prezident také naznačil, že kdyby byl prezidentem, válka mezi Ruskem a Ukrajinou by nikdy nenastala. Řekl také, že i kdyby ano, byl schopen vyjednat ukončení této do 24 hodin.

Tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov v komentáři k těmto poznámkám poznamenal, že Trump není daleko od pravdy v tom smyslu, že USA, které se ukázaly jako klíčový podporovatel Kyjeva, mohly konflikt rychle ukončit, uvádí deník Fars News.

zdroj: Fars News, Newsweek