„Skočím dolů!“ Žena z Tábora měla v úmyslu skočit z mostu, policisté jí v tom zabránili

Přidat na Seznam.cz

Tábor – Dva policisté z táborského obvodního oddělení zachránili život šestadvacetileté ženě, která chtěla ve čtvrtek kolem třetí hodiny ranní ukončit svůj život skokem z mostu, uvedla Policie České republiky.

Na operační středisko zavolal mladý muž, že mu od jeho kamarádky přišla zpráva, ve které bylo napsáno, že je u psího útulku v Táboře a chce skočit z mostu. Důvodem měly být finanční potíže.

Operační důstojník okamžitě vyslal na místo hlídku . Po příjezdu na místo viděli policisté mladou ženu, která vcházela na most. Na oslovení zareagovala zrychlením kroku směrem do středu mostu. Uprostřed mostu se rozplakala a křičela, že už dál nemůže, že skočí dolů, přičemž začala vylézat na zábradlí. Policisté se proto od ženy částečně vzdálili a začali s ní hovořit ve snaze jí upokojit. Pokus o komunikaci vyšel a žena se postupně uklidňovala. Také se jim jí podařilo přesvědčit, aby slezla ze zábradlí a zůstala stát na mostě. Jeden z policistů upoutal její pozornost na sebe a druhý policista se k ní pomalu přibližoval. Když se k ní oba přiblížili na dosah, žena se s brekem sesunula k zemi. Poté jí policisté odvedli kdo služebního vozidla. S ohledem na její psychický stav přivolali záchrannou zdravotnickou službu a ženu předali do péče lékařů.

Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů a také duchapřítomnosti muže, který zavolal na operační středisko, se podařilo zabránit tragédii.

zdroj: Policie České republiky