Sexuálně zneužíval chlapce, za odměnu jim nabízel cigarety

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Zneužíval chlapce ve svém bytě. Další zneužívání dětí mu překazili budějovičtí kriminalisté. Na muže z Českých Budějovic (nar. 1966) se zaměřili poté, co zjistili, že si do svého panelákového bytu vodí či spíše pouští nezletilé chlapce. Zvrhlíka v těchto dnech obvinili ze zločinu pohlavního zneužití a přečinu ohrožení výchovy dítěte, uvedla Policie České republiky.

Obviněný muž v květnu a červnu letošního roku ve svém bytě zneužil poškozené nezletilé chlapce. Sexuální praktiky s nimi provozoval v koupelně i obývacím pokoji. Sám se také před chlapci uspokojoval. Pro chlapce mělo být motivací, že u něho v bytě mohli bez omezení pobývat a on je zásoboval i drobnou finanční hotovostí či cigaretami. Sami se také k němu vraceli, mužovo byt brali jako zázemí, kde mohou bez omezení trávit volný čas. Muž jim tak vlastně vytvářel lákavou past pro své choutky.

Kriminalisté navíc zjistili, že obviněný byl již za podobný skutek v loňském roce pravomocně odsouzen. Proto podali podnět k mužovo vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl a muž je tak nyní vyšetřován vazebně. Holt si nedal říct a jeden trest mu nestačil.

Podle trestního zákoníku hrozí vyšetřovanému trest odnětí svobody v délce až osmi let.

zdroj: Policie České republiky