Šestnáctiletý mladík s nožem v ruce přepadl čerpací stanici

Přidat na Seznam.cz

Žďár nad Sázavou – Policisté z územního oddělení Žďár nad Sázavou rychle rozřešili nedávnou loupež, ke které došlo ve Velkém Meziříčí. Pachatel, za použití násilí, donutil obsluhu benzínové stanice k vydání peněžní hotovosti, informovala Policie České republiky.

Po intenzivním vyšetřování se kriminalistům podařilo identifikovat podezřelého, kterému je pouhých šestnáct let. Tento mladík byl obviněn z účasti na loupeži a nyní čelí trestnímu stíhání.

Loupež se odehrála v čerpací stanici na ulici Františky Stránecké ve čtvrtek 10. srpna ve večerních hodinách. Maskovaný mladík přistoupil k obsluze s nožem v ruce a zastrašoval obsluhu, aby mu předala hotovost. S obavami o svou bezpečnost žena poslušně odevzdala peníze. Mladík pak utekl z místa činu, přičemž způsobil škodu přesahující devět tisíc korun.

Okamžitě po oznámení o loupeži vyrážely policejní hlídky na místo činu. Policisté pečlivě prověřovali informace a získávali detailní popis podezřelého. Poté se k vyšetřování případu připojili místní kriminalisté, kteří analyzovali dostupné informace a výsledky operativního šetření. Druhý den po loupeži byl podezřelý mladík vypátrán v blízké obci nedaleko Velkého Meziříčí. Kromě toho se kriminalistům podařilo zajištěním nástroje zločinu, tedy nože, posílit důkazy.

„Na základě shromážděných důkazů byl mladík obviněn z provinění spočívajícího v loupeži,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality mjr. Bc. Radek Hraško. Při kontrole minulého trestního rejstříku bylo zjištěno, že obviněný mladík neměl dřívější trestní stíhání.

Obviněný mladík čelí stíhání na svobodě a vyšetřování případu stále pokračuje.

Za svůj čin je mladistvý pachatel vystaven možnému trestu odnětí svobody až na pět let.

zdroj: Policie České republiky