Sedmiletého chlapce napadl v New Yorku na dvoře u domu medvěd

Přidat na Seznam.cz

USA – Sedmiletý chlapec byl v úterý ráno napaden medvědem na dvoře svého domu v okrese Westchester v New Yorku a převezen do nemocnice se zraněními, která neohrožují jeho život, uvedla policie.

Dítě bylo na dvoře domu v části North Castle, když medvěd dítě napadl, uvedlo policejní oddělení North Castle v tiskové zprávě. Bližší informace o chlapcových zraněních úřady neuvedly.

„Rodiče byli přímo na místě a dítěti neohroženě pomáhali. Policisté, kteří reagovali na tísňové volání o útoku, přijeli a našli medvěda stále na dvoře,“ uvedla policie.

Medvěd „nadále představoval nebezpečí pro první pomocníky a obyvatele oblasti“ a byl na místě utracen, uvádí deník Fox News.

„Naší starostí bylo, že neutekl. Když máte tolik lidí v blízkosti najednou, myslel bych si, že zvíře tohoto druhu by normálně ustoupilo, a ono neustoupilo,“ řekl jeden ze zástupců policie. „Normální reakcí medvědů je utéct, zejména při zvýšené aktivitě a hluku obvykle ustupují.“

Podle mluvčího zdravotního oddělení byl medvěd převezen na zdravotní oddělen, aby byl otestován na vzteklinu, uvádí CNN.

Medvěd byl popsán jako samec černého medvěda větší než mládě, ale ještě ne dospělý. Podle americké lesní správy dávají medvědi černí obecně přednost hledání potravy ve volné přírodě mimo dosah lidí a útoky jsou vzácné.

„Častěji se stává, že vás divoký medvěd objeví jako první a z oblasti uteče,“ uvádí lesní služba.

zdroj: Fox News, CNN