Sedmapadesátiletou ženu zaujalo auto na prodej. Podvodník ji připravil o téměř dvě stě tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Kroměřížsko – Kroměřížští kriminalisté se zabývají případem podvodného inzerátu osobního vozidla, při kterém následnou reakcí žena přišla o téměř dvě stě tisíc korun, uvedla Policie České republiky.

Sedmapadesátiletou ženu v půli února zaujal inzerát prodeje osobního vozidla na sociálních sítích. Proto kontaktovala inzerující osobu o získání bližších informací. Majitelka inzerátu jí tvrdila, že pouze nabízí vozidlo za svého známého, na kterého poskytla email pro případnou komunikaci. Domnělý majitel vozu ji ubezpečil, že i když je vozidlo v současné době v Anglii, nebude problém s jeho převozem do České republiky díky přepravní společnosti.

Pro potřeby budoucí smlouvy k převozu vozidla poskytla kopii svého občanského průkazu. Později obdržela smlouvu o koupi a převozu uvedeného vozu s tím, že musí předem zaplatit sedm tisíc eur na zadaný bankovní účet. Po několika dnech se ozval i prodejce vozidla, který ženu informoval o tom, že přepravní společnost již peníze obdržela a následující týden vůz přepraví, o čemž ji budou informovat. Od té doby přepravce i údajný prodejce přestali s kupující komunikovat. Již uhrazenou platbou žena přišla dle směnného kurzu o více jak sto osmdesát tisíc korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až pět let za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky