Řidič z autobusu je podezřelý z trestného činu Obecného ohrožení. Za volantem nadýchal přes 2,5 promile

Přidat na Seznam.cz

Louny – Policisté z dálničního oddělení Postoloprty řidiči naměřili přes 2,5 promile. Policisté z dálničního oddělení Postoloprty v měsíci červnu řešili případ opilého řidiče autobusu, který svážel zaměstnance do areálu průmyslové zóny, uvedla Policie České republiky.

Na linku 158 zavolal jeden z cestujících autobusu, že řidič jede velmi nebezpečně a že něco není v pořádku.

Policejní hlídka si k autobusu zjistila veškeré informace a přijela na parkoviště firmy.  Ve chvíli, kdy řidič s autobusem zastavil a cestující vystoupili, policisté jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Tato zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,61 promile. Řidič měl ihned připravenou obhajobu, že se napil až po jízdě. V průběhu šetření policisté vyslechli většinu cestujících z autobusu. Někteří dokonce jízdu řidiče popsali tak, že jeho chovaní bylo natolik rizikové, že na další zastávce vystoupili a k nenastoupení přesvědčili další cestující.

Řidič, i přes velmi hustý déšť jel velmi vysokou rychlostí, křižovatku projel na červenou, urazil zrcátko autobusu o lampu veřejného osvětlení a v jednom případě dokonce málem způsobil vážnou nehodu, kdy se snažil předjet jiný autobus a vůbec ho nezajímalo v protisměru jedoucí vozidlo. Kdyby toto vozidlo neuhnulo až na úplný kraj, mohlo dojít k tragédii. 

V této věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Obecného ohrožení, kdy v případě prokázání viny před soudem 51 letému muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 3 do 8 let.

zdroj: Policie České republiky