Řidič s ježkem v ruce narazil do dalšího vozidla. Zvíře přežilo, muž skončil na záchytce

Přidat na Seznam.cz

Ústecko – Policisté z dopravního inspektorátu řeší dopravní nehodu, ke které došlo v neděli dopoledne. Dvacetiletý řidič vozidla VW Passat jel ve směru od ulici Panská do ulice Malá Hradební a narazil do před ním jedoucího vozidla Škoda Octavie, která zastavilo na světelní křižovatce, uvedla Policie České republiky.

Policejní hlídka, která přijela na místo nejdříve zjišťovala, zda není někdo zraněný. Naštěstí nebyl. Dvacetiletý řidič stále ve vozidle seděl. Když policisté k němu přistoupili, tak z okýnka byl cítit silný zápach alkoholu. Na sedadle spolujezdce ležela prázdná láhev bílého rumu a řidič v ruce svíral ježka. Na dotaz policistů, zda je zraněn, tak odpověděl, že ne, že mu umřel domácí mazlíček „ježek“. Policisté se mu snažili vysvětlit, že ježek, kterého má v ruce, tak je živý a hýbe se. Mladík nedokázal vůbec s policisty souvisle komunikovat. Při dechové zkoušce, se kterou souhlasil, nadýchal 2,76 promile. Test na drogy byl negativní.

Vzhledem k jeho neschopnosti se koordinovaně pohybovat byl mladík převezen do nemocnice na vyšetření a následně k vystřízlivění na záchytnou stanici. Živý a zdravý ježek byl převezen do ústeckého útulku, kde si jej majitel bude moci po vystřízlivění vyzvednout.

Mladík je v současné době podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a pravděpodobně trestem bude nejenom tučná pokuta, ale i to, že si delší dobu za volant nesedne.

zdroj: Policie České republiky