Řidič s 5,64 promile způsobil dopravní nehodu. Narazil do auta, kde ohrozil 2 malé děti

Přidat na Seznam.cz

Jičínsko – V uplynulém víkendu došlo k dopravní nehodě na silnici 1. třídy č. 35, ve směru jízdy od obce Kněžnice na obec Jinolice a Podůlší. Incident se stal v dopoledních hodinách, kdy 48letý řidič vozidla Škoda Rapid nedostatečně věnoval svou pozornost řízení a pozdě reagoval na zpomalující a zastavující vozidla před železničním přejezdem u obce Jinolice, uvedla Policie České republiky.

Řidič Škody Rapid narazil do zadní části téměř stojícího vozu Škoda Octavia, ve kterém seděli 2 dospělé osoby a 2 malé děti (5 měsíců a 4 roky).  Po nárazu se obě vozidla zastavila, ale ke zranění osob při dopravní nehodě naštěstí nedošlo.

Jičínští dopravní policisté muže vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Muž s dechovou zkouškou souhlasil. Hodnota na přístroji opakovaně ukázala pozitivní výsledky. Na displeji přístroje se objevila těžko uvěřitelná hodnota, a to 5,64 promile alkoholu v dechu. Při nehodě vznikla celková hmotná škoda ve výši přibližně 90 tisíc korun. Nezodpovědnému účastníkovi silničního provozu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Muži bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na 3 roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Někteří neukáznění řidiči usedající za volant posilněni alkoholem ohrožují touto riskantní jízdou nejen sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu. 

zdroj: Policie České republiky