Řidič kamionu narazil do bezpečnostních zábran u Bílého domu. Na místě nechal nacistickou vlajku

Přidat na Seznam.cz

USA – Nacistická vlajka s hákovým křížem byla nalezena po havárii kamionu poblíž Bílého domu. Řidič byl zadržen, ale tajná služba nehlásí žádné zranění, příčina havárie zůstává v šetření.

Nacistická vlajka s hákovým křížem byla nalezena poté, co pronajatý kamion narazil do bezpečnostních bariér na náměstí Lafayette Square, které sousedí s areálem Bílého domu ve Washingtonu DC. Vlajka a plastové tašky s důkazy byly po nehodě vyfotografovány rozložené na silnici. Vyšetřovatelé našli vlajku, která zřejmě pocházela zevnitř kamionu, píše deník The Guardian.

Úřady ve Washingtonu DC zadržely řidiče kamionu, který byl policií považován za nebezpečného. K žádnému zranění ani trvajícímu ohrožení nedošlo. „Předběžné vyšetřování ukazuje, že řidič mohl úmyslně narazit do bezpečnostních bariér na náměstí Lafayette Square,“ uvedl na Twitteru Anthony Guglielmi, šéf komunikace tajné služby.

V pozdějším prohlášení zveřejněném na Twitteru Guglielmi uvedl, že washingtonská policie označila nákladní vůz za bezpečný a že „předběžné vyšetřování ukazuje, že řidič možná úmyslně narazil do bezpečnostních zábran“.

Úřady se k vlajce nevyjádřily. NBC News se obrátila na tajnou službu s žádostí o komentář.

Mluvčí nedalekého hotelu Hay Adams sdělil, že hosté byli vyzváni k evakuaci budovy, ale v úterý v jednu hodinu ráno středoevropského času byli vpuštěni zpět. Přesné místo pobytu prezidenta Joe Bidena v době incidentu nebylo jasné. V pondělí večer se v Bílém domě sešel s předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym, aby jednali o dluhovém limitu.

Americká parková policie vznese obvinění s investigativní podporou tajné služby.

zdroj: NBC News, The Guardian