Putin přiznal, že Rusko nezvládá dodávat oblečení vojákům na frontě. Sám diktátor nosí kabát za více než 70 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Zima je tady a Kreml má problémy s oblékáním vlastních vojáků. Sám Putin přiznal, že se vyskytly problémy s obstaráním vybavení a oblečení pro statisíce mobilizovaných mužů na Ukrajině, informuje deník Telegraph.

Na podzim bylo v rámci částečné mobilizace, kterou vyhlásil ruský prezident, povoláno přibližně 300 tisíc mužů. Už tehdy se začala objevovat obvinění z nekvalitního vybavení či rovnou z jeho nedostatku. Mobilizovaní odvedenci budou čelit mrazu a hrůzám války, zatímco ten, kdo válku rozpoutal, sedí v pohodlí a teple.

Přiznal to sám Putin, což je opravdu nevídané. Ten je většinou – co se týče ruských selhání – mlčenlivý, nebo rovnou plný bludných představ o ruském úspěchu. Existenci problémů v zásobování potvrdil, dodal však, že se tyto problémy zmírňují. K této věci se vyjádřil na summitu Euroasijské hospodářské unie (EAEU) v Kyrgyzstánu, jak informuje oficiální web Kremlu.

Ruský prezident tam rovněž popřel, že by k dosažení ruských cílů bylo zapotřebí více vojáků, zpochybnil tak možnost další mobilizace. Navzdory tomu ale Kreml dosud nevydal oficiální dekret o ukončení mobilizace.

Vojáci mrznou, Putinovi je teplo

A zatímco se jeho vojáci potýkají s bídou on jezdí v Mercedesu a obléká se do luxusních kabátů. Na sebe si oblékl kabát Lora Piana za více než 70 tisíc korun, informoval server Daily Mail.

Drahé oblečení ho hřálo na návštěvě opraveného krymského mostu, který osobně navštívil na začátku týdne. Jel zkontrolovat rekonstruovaný úsek mostu, který byl poničen útokem 8. září, jak už jsme psali dříve. Most je pro Rusko velice důležitou stavbou. Spojuje Ruskou federaci s ilegálně anektovaným Krymem a zároveň slouží jako přepravní tepna pro vojáky i techniku.

I tak ale bylo velkým překvapením, že se diktátor, o jehož zdraví panují nepotvrzené pochyby, odhodlal sám a pouze se svým nohsledem Maratem Chusnulinem vyjet z bezpečí Kremlu.

Zdroje: Telegraph, DailyMail, Kremlin.ru, Pravda24, redakce