Putin jel autem navštívit most, který vede na Ukrajinu

Přidat na Seznam.cz

Ruský diktátor Vladimir Putin se projel vozidlem po mostě na Krym, který byl v říjnu poškozen bombovým útokem, uvedl oficiální web Kremlu.

Během jízdy diskutoval o opravě Krymského mostu s Maratem Chusnulinem, místopředsedou vlády odpovědným za projekt výstavby mostu na Krym. Jejich rozhovor přenášela ruská televize.

Prezident mluvil také s dělníky, kteří se podílejí na obnově 19 kilometrů dlouhého mostu, který byl hlavním přepravním kanálem pro zásobování Krymu. Ten sloužil jako klíčová základna pro ruské vojenské operace na Ukrajině.

Byl to opravdu on?

Video na svém Twitteru sdílel poradce ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko. Za volantem sedí sám diktátor a jede přes opravený most na Krym. Geraščenko vyjádřil pochyby, zda opravdu šlo o ruského prezidenta, nebo jeho dvojníka.

Útok nákladním automobilem z 8. října narušil jízdu po jednom ze dvou jízdních pruhů mostu pro automobily. Rusko z útoku vinilo ukrajinskou vojenskou rozvědku a reagovalo několika vlnami úderů na ukrajinská energetická zařízení a další klíčovou infrastrukturu, z nichž poslední byla zahájena v pondělí.

Vzhledem k ukrajinským výhrůžkám novými útoky na most Putin zdůraznil potřebu vybudovat dálnici podél pobřeží Azovského moře, která by spojila Krym s regiony na jihu Ruska, uvedl Kreml.

Zdroje: oficiální web Kremlu, Anton Geraščenko, redakce