Projevila zájem o dovolenou v Itálii. Neznámé osobě uhradila zálohu

Přidat na Seznam.cz

Karlovarsko – Třicetiletá žena z Karlových Varů na jedné ze sociálních sítí přidala příspěvek, kde projevila zájem o pronájem apartmánu v Itálii. Ve středu 5. června letošního roku měla pod příspěvek ženě odepsat neznámá osoba s tím, že by mohly konverzovat soukromě, uvedla Policie České republiky.

Žena se tedy s neznámou osobou spojila pomocí chatovací aplikace, ve které se následně měly domlouvat na parametrech apartmánu. Následně byl třicetileté ženě zaslán email se smlouvou, ve které bylo uvedeno, že uhradí zálohu ve výši několik set eur. Následující den měl příbuzný ženy finanční hotovost odeslat na bankovní účet neznámé osoby. Ta měla dále požadovat úhradu dalších poplatků, se kterými ale poškozená žena nesouhlasila a požadovala vrácení uhrazené zálohy, k čemuž nedošlo. Poté spolu měli ještě několik dní komunikovat, přičemž neznámá osoba přestala komunikovat úplně. 

Třicetileté ženě tak byla způsobena škoda ve výši přibližně 20 tisíc korun. 

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře ve věci zahájili úkony trestního řízení, pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. 

zdroj: Policie České republiky