Prodala alkohol dětem, intoxikovaná dívka musela být převezena do nemocnice. Teď ženě hrozí vězení

Přidat na Seznam.cz

Mostecko – Mostečtí policisté se zabývali případem intoxikované dívky, která musela být převezena sanitkou do nemocnice. Nezletilá si v odpoledních hodinách zakoupila v obchodě se svým kamarádem lahev tvrdého alkoholu, který spolu popíjeli v parku, uvedla Policie České republiky.

Pravděpodobně se jednalo o vodku. Po vypití nezjištěného množství alkoholového nápoje se dívce udělalo nevolno, nebyla schopna mluvit ani stabilně chodit. Vzhledem k jejímu stavu musela být převezena do zdravotnického zařízení, kde byla hospitalizována.

Z nemocnice byla propuštěna zcela v pořádku. Incidentem se začali zabývat mostečtí kriminalisté, kteří se zajímali zejména o to, kde dvojice dětí lahev zakoupila. Prověřováním případu se dopátrali informace, že alkohol měla nezletilcům prodat 45letá žena v prodejně, která byla nedaleko parku. Té vyšetřovatelka předala usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu podání alkoholu dítěti. Za to hrozí prodavačce v případě uznání viny až roční pobyt ve vězení.

zdroj: Policie České republiky