Při podvodné investici přišel o 800 tisíc, peníze si půjčil

Přidat na Seznam.cz

Zlínsko – O více než 800 tisíc korun přišel čtyřicetiletý muž ze Zlína při domnělé investici do kryptoměny. Téměř všechny peníze si postupně půjčil z banky a pravděpodobně je bude muset také splatit. Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let. Případem se zabývají policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně, uvedla Policie České republiky.

Všechno začalo, stejně jako v obdobných případech, inzerátem na sociální síti, který sliboval výhodné zhodnocení peněz. Muž rozklikl odkaz a vyplnil potřebné údaje včetně svých osobních údajů, jako jméno, rodné číslo nebo adresu. Pak už následoval klasický scénář, několik telefonátů a komunikace přes whatsapp, kdy si muž nejprve nainstaloval dvě aplikace, prostřednictvím kterých potom investoval.

Zpočátku poslal 2500 korun, ale hned v následujících dnech si začal brát půjčky, aby mohl investovat do kryptoměny. Celkově poslal v průběhu jednoho měsíce 804 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se mu peníze z investičních účtů nepodařilo vybrat, obrátil se s podezřením na podvod na policii.

zdroj: Policie České republiky