Přepadl benzinovou stanici se zbraní, nyní po něm policisté pátrají

Přidat na Seznam.cz

Strakonice – Dramatické chvíle zažila dnes v noci obsluha benzinové čerprací stanice RoBin Oil v Blatné v Plzeňské ulici 1523, když dovnitř krátce před druhou hodinou ranní vstoupil neznámý maskovaný muž a požadoval po obsluze peníze. Na sobě měl oblečenou mikinu tmavé barvy s kapucí, modré kalhoty, přes obličej měl roušku, na očích sluneční brýle a na rukou měl nasazené černé rukavice, uvedla Policie České republiky.

V ruce držel střelnou zbraň, se kterou namířil na muže za pultem a dožadoval se vydání peněz, které mu obsluha vydala. Pachatel požadoval také stírací losy a mobilní telefon. Následně místo činu opustil a odešel směrem na Plzeň. 

Policisté i kriminalisté začali po přijetí oznámení po podezřelém muži okamžitě pátrat. Podařilo se jim získat záznam z kamery, kde je pachatel zachycen. V souvislosti s tímto skutkem se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění tohoto muže, kterého by bylo možné poznat např. podle oblečení. Dále žádají řidiče, kteří v inkriminovanou dobu místem projížděli a mohli tak vidět pachatele, či měli zapnutou palubní kameru ve vozidle, aby kontaktovali policii na lince 158. Vaše svědectví může kriminalistům přispět k objasnění trestného činu loupeže, za které pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

zdroj: Policie České republiky