Před projednáním přestupku na komisi napadla skupina osob poškozené. Agresorka navíc chytla ženu za vlasy a vytrhla jí z hlavy chomáč vlasů

Přidat na Seznam.cz

Prostějov – Do budovy Magistrátu města Prostějova, konkrétně prostoru čekárny přestupkové komise, kde v danou dobu čekaly dvě ženy ve věku 28 a 53 let, přišla pětičlenná skupina čtyř mužů a jedné ženy. Na komisi se měl projednávat přestupek proti občanskému soužití, ke kterému došlo v dubnu letošního roku mezi starší poškozenou ženou čekající na projednání a členkou příchozí skupiny, uvedla Policie České republiky.

Jeden muž společně s podezřelou přistoupili k poškozené a oba ji udeřili několikrát do obličeje. Agresorka navíc chytla ženu za vlasy a vytrhla jí z hlavy chomáč vlasů. Další dva muži přistoupili k mladší účastníci řízení, shodili ji na zem a naznačovali směrem k ní údery pěstí, ale na skutečné rány naštěstí nedošlo. Jeden z nich jí z ruky vytrhl mobilní telefon, který jí vzal a poškodil sluneční brýle. Oběma poškozeným v době napadání slovně vyhrožovali újmou na zdraví a na životě. Poslední z pětice po celou dobu hlídal, aby nebyli při napadání přistiženi. Poté, co se pokusili takovýmto způsobem obě ženy zastrašit, z místa odešli. Ke zranění poškozených nedošlo a nebylo nutné volat záchrannou službu. Hmotná škoda, která jim vznikla, byla předběžně vyčíslena na 18 000 Kč. Napadené ženy nás neprodleně informovaly o nečekané události a podaly k celé věci vysvětlení.

Na základě zjištěných okolností se do šetření případu společně s policisty zapojili i kriminalisté a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu loupež, přečinu výtržnictví a přečinu nebezpečné vyhrožování. Po zjištění totožnosti podezřelých osob dal státní zástupce souhlas s jejich zadržením a celá pětice skončila včera ve večerních hodinách v policejních celách. Následovaly procesní úkony, ve kterých v současné době pokračujeme a potrvají do té doby, než bude celý případ řádně zadokumentován.  

zdroj: Policie České republiky