Policisté zachránili ženě život. Po telefonickém oznámení policisté nalezli sebepoškozenou ženu na hřbitově

Přidat na Seznam.cz

Děčínsko – Policisté z obvodního oddělení Rumburk byli v pondělí 6. května krátce před 16. hodinou vysláni operačním důstojníkem k ženě, která chtěla ukončit své trápení požitím většího množství léků, zapitých alkoholem a pořezáním se na zápěstí. Svůj úmysl sdělila své kamarádce, uvedla Policie České republiky.

Ta ji našla v bezvědomí na hřbitově v Rumburku, nemeškala a vše oznámila na tísňovou linku. Do příjezdu hlídky sama kamarádce poskytla první pomoc. Když policisté přijeli na určené místo, nalezli poškozenou ženu v bezvědomí s krvácejícími řeznými ranami na zápěstí. Ze situace na místě bylo zřejmé, že s největší pravděpodobností požila léky, které zapila alkoholem. Byla v ohrožení života. Policisté ihned poraněnou ruku zaškrtili, aby zamezili dalšímu krvácení a kontrolovali životní funkce až do brzkého příjezdu zdravotnické záchranné služby, která si ženu převzala k ošetření a následně ji odvezla do nemocnice.

Rumburští policisté tímto rychlým zákrokem ženě významnou měrou pomohli k záchraně jejího života, aby na následky zranění nevykrvácela. Včasným a plně profesionálním přístupem tak pomohli naplnit slogan ,,Pomáhat a chránit “.

zdroj: Policie České republiky