Policisté museli přebrodit řeku, podařilo se jim zachránit muže

Přidat na Seznam.cz

Český Krumlov – Mimořádný zákrok mají za sebou policisté z Obvodního oddělení Český Krumlov. V neděli po deváté večer totiž oznámila žena, která byla na procházce v Českém Krumlově u řeky Vltavy na Náplavce, že do řeky spadl ze skály na druhém břehu nějaký muž a snad z řeky volá o pomoc, uvedla Policie České republiky.

Policisté neviděli jinou možnost, jak muži rychle přispěchat na pomoc, než řeku s výstrojí přebrodit. Druhý břeh řeky je totiž nepřístupný. Také hrozilo, že by se částečně bezvládný muž mohl dostat do proudu, do hloubky a utonout. Chlap stěží komunikoval, a tak se policisté rozhodli riskovat, i když nedokázali posoudit rozsah jeho zranění a přes řeku ho transportovali k Náplavce, kam přivolali záchranou službu. Na břehu zraněného zabalili do termofolie a ošetřili mu povrchová zranění.

Muž nedokázal vysvětlit, jak se dostal na skálu, ani jak a proč spadl či skočil do řeky. Po ošetření na místě zdravotníci pacienta převezli do nemocnice. Bylo potřeba vyloučit, zda následkem pádu neutrpěl vnitřní zranění. Policisté děkují také lidem, kteří hlídku zavolali, s mužem komunikovali a policistům pomáhali.

Na služebně pak už jen policistům zbývalo se převléknout, vyčistit, vysušit zbraně a počkat, zda se vzpamatuje vykoupaná vysílačka.

zdroj: Policie České republiky