Policista zachránil ženu z hořícího bytu. Při záchranné akci musel vykopnout dveře

Přidat na Seznam.cz

Český Krumlov – Velmi náročnou situaci mají za sebou policisté z obvodního oddělení v Českém Krumlově. Policisté byli vysláni do panelového domu na jednom ze sídlišť v Českém Krumlově, kde z jednoho z bytů měl být cítit silný zápach kouře, uvedla Policie České republiky.

Hlídka na nic nečekala a okamžitě vyrazila na místo. Po příjezdu policistů, se již po celém domě linul silný zápach štiplavého kouře. K bytu, který se nacházel v 7. patře domu, se jako první dostal policista praporčík Roman Lisý. Zevnitř bytu byl již v tu chvíli slyšet jasný zvuk praskání ohně. Když nikdo z bytu nereagoval na jeho bouchání, rozhodl se, že dveře vykopne.

Po vykopnutí dveří již nebylo v bytě kvůli hustému dýmu nic vidět. Policista si však všiml, že v chodbě bytu na zemi sedí žena, kterou s nasazením vlastního zdraví urychleně vyvedl z bytu ven, čímž jí v tu chvíli nepochybně zachránil život.

Po ujištění, že se v bytě již nikdo nenachází, popadl na chodbě hasicí přístroj, do hořícího bytu se vrátil a začal hasit požár. Plameny se v tu dobu rozléhaly již po stropě bytu. Žena byla mezitím předána do rukou záchranářů a převezena do českokrumlovské nemocnice. Ošetřen musel být nakonec i zasahující policista, který se v důsledku pobytu v hořícím bytě nadýchal kouře a směsi z hasicího přístroje.

zdroj: Policie České republiky