Policista muži úplnou náhodou zachránil téměř 300 tisíc korun. Ten je chtěl vložit do bitcoinmatu

Přidat na Seznam.cz

Teplice – V pracovní době se zabývá kriminalista z teplické hospodářské kriminálky odhalováním trestné činnosti v prostředí internetu. Pracovní náplň mu však v pátek zasáhla i do volného času. Když se procházel po obchodním domě v centru Teplic, upoutal jeho zrak muž stojící u vkladomatu virtuálních měn, uvedla Policie České republiky.

Ten držel u ucha mobilní telefon a bylo poznat, že je instruován ke vložení peněz. Jelikož v poslední době mají s těmito podvody policisté mnoho zkušeností, chtěl kriminalista dalšímu skutku zabránit. Oslovil muže a zeptal se ho, co jde dělat.

Když muž popsal sled událostí několika posledních hodin, bylo hned jasné, že se jedná o podvod. Byl totiž kontaktován falešným zaměstnancem banky, s tím, že jeho peníze na účtu jsou v ohrožení. Dostal instrukce, že si má vybrat z účtu své úspory ve výši 290 tisíc korun a poté je má vložit dle instrukcí do vkladomatu virtuální měny.

Těsně před vložením mu v tom však zabránil kolemjdoucí policista. Ten tak podvedenému muži ochránil téměř 300 tisíc korun. Paradoxem je, že vedle vkladomatu stojí cedule s varováním před podobnými podvody, kterou sem policisté umístili. I přesto se stále najdou lidé, kteří podvodníkům uvěří a během mžiku tak přijdou o své úspory. 

zdroj: Policie České republiky