Podvodník vylákal z ženy 5 milionů korun. Vydával se za Brňáka a lékaře působícího v Jemenu

Přidat na Seznam.cz

Český Krumlov – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Českém Krumlově se zabývají dalším případem podvodného jednání. Obětí se tentokrát stala sedmdesátiletá žena z Českokrumlovska, uvedla Policie České republiky.

Ta se pod záminkou přivýdělku přidala do jedné ze skupin na sociální síti Facebook, kde ji na jaře roku 2021 kontaktoval muž, který ji po krátké konverzaci sdělil, že pochází z Brna, ale pracuje jako lékař v Jemenu.

Žena byla s mužem v kontaktu až do středy 22. 3. 2023. Po celou dobu konverzace podvodník ženě psal, že by za ní rád přijel, ale bohužel nemá finanční prostředky na cestu. Dále jí sliboval, že spolu budou bydlet a v neposlední řadě, že si ji vezme za ženu.

Žena tak podvodníkovi v průběhu dvou let „na cestu“ několikrát přispěla. K tomuto účelu použila mimo jiné prostředky, které získala z dřívějšího prodeje domu. Když vyčerpala všechny své vlastní finanční prostředky, několikrát si peníze také půjčila. Žena podvodníkovi poslala dohromady částku přesahující 5 000 000 korun. Pachateli nyní v případě dopadení a prokázání viny hrozí u soudu trest odnětí svobody až na osm let.

zdroj: Policie České republiky