Po své matce požadoval finanční hotovost. Při tom ji ohrožoval nožem

Přidat na Seznam.cz

Chebsko – Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů krádeže a porušování domovní svobody, uvedla Policie České republiky.

Obviněný muž měl v sobotu 25. května letošního roku v Chebu poškodit okno u rodinného domu své matky, do kterého následně vniknul. Následně si měl ustlat v obývacím pokoji, kde ho našla jeho matka. Následující den v ranních hodinách měl pod pohrůžkou fyzického napadení donutit svou matku k tomu, aby se posadila na židli u kuchyňského stolu. Z kuchyňské linky měl vzít nůž, kterým jí ohrožoval a požadoval při tom finanční hotovost nebo automobil. Poté měl svou matku donutit, aby s ním zajela do bankomatu v centru města. Přitom ještě požadoval mobilní telefon, který mu žena vydala. 

Společně nasedli do vozidla a odjeli k bankomatu. Z toho ale žena finanční hotovost nevybrala a vrátila se do auta, kde to svému synovi sdělila. Následně odešla do obchodu, kam jí její syn pronásledoval, přičemž na ní křičel a z obchodu jí vyvedl. Společně nasedli zpět do vozidla, kde jí pětadvacetiletý muž sdělil, ať jede směrem k hraničnímu přechodu. Žena využila situace a pokusila se z vozidla utéct, což se jí bohužel nepovedlo. Syn po ní měl vzápětí hodit mobilní telefon, přičemž mu žena ze strachu předala drobnou finanční hotovost a obviněný muž z vozidla utekl. 

O chvíli později měl v Chebu vstoupit na pozemek, odkud odcizil pár bot. Při tom byl přistižen majitelem, který ho s pozemku vykázal. Obviněný muž se ale vrátil, vstoupil do dílny, kde se nacházel majitel, po kterém požadoval něco, čím by si mohl ublížit. Když ale zjistil, že muž volá na tísňovou linku policie, z místa utekl. 

Policisté se začali případem okamžitě zabývat. Do pátrání po obviněném muži se zapojil také psovod se služebním pes Karem, který po chvíli zachytil stopu, kterou dále sledoval. Po chvíli se jim podařilo obviněného muže vypátrat a zadržet. 

Policisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí pětadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na deset let.

zdroj: Policie České republiky