Po srážce hrocha s lodí zemřelo miminko a 23 lidí se pohřešuje

Přidat na Seznam.cz

Malawi – Policie ve městě Nsanje uvedla, že kánoe přepravovala přes řeku Shire 37 lidí, když k incidentu došlo. Miminko zemřelo a 23 lidí se pohřešuje poté, co hroch narazil do lodi jedoucí po řece v Malawi, oznámily úřady.

Policejní mluvčí Nsanje, že se místním podařilo vytáhnout z vody 13 lidí, přičemž dalších 23 se v úterý stále pohřešovalo. Záchranáři také získali tělo ročního dítěte, které se utopilo, uvádí deník The Guardian.

Pátrací mise k nalezení pohřešovaných osob právě probíhá. Kanoe se začala naklánět a nakonec se převrátila poté, co do ní hroch narazil. Shire je největší řeka Malawi. Lodní nehody jsou běžné v zemi, kde nedostatek pravidelné vodní dopravy nutí mnohé překračovat jezera a řeky na někdy vratkých lodích, bez řádných předpisů. Minulý měsíc zemřelo nejméně pět lidí poté, co se v centrální části Malawi Mchinji potopila přeplněná loď.

Mise k nalezení pohřešovaných osob právě probíhá, ale policisté se obávají , že lidé jsou mrtví, protože pátrání trvá déle než 24 hodin, uvádí deník SCMP.

zdroj: The Guardian, SCMP