Pilot zemřel při havárii vrtulníku bojujícího s lesními požáry v Kanadě. Je to už několikáté úmrtí v řadě

Přidat na Seznam.cz

Kanada – Pilot vrtulníku byl zemřel při havárii v západní Kanadě, jedná se o třetí úmrtí v posledních dnech souvisejících s bojem s požáry v nejhorší sezóně lesních požárů v zemi v historii.

Pilot byl jediným pasažérem vrtulníku, když se ve středu zřítil poblíž jezera Haig v provincii Alberta na severozápadě, a lesníkům se ho nepodařilo resuscitovat, uvedla Královská kanadská jízdní policie. Na nedalekém letišti byl prohlášen za mrtvého, uvádí The Guardian.

Policie uvedla, že pilotem byl 41letý muž z Whitecourtu v Albertě, ale jeho jméno nezveřejnila.

„V celé této zemi je mnoho lidí, kteří během těchto velmi, velmi obtížných lesních požárů chránili své rodiny, chránili své komunity, chránili své spoluobčany,“ řekl premiér Justin Trudeau. „A přijít o tři hasiče nebo dobrovolníky, kteří pomáhali při hašení požárů, je srdcervoucí.“

Minulý týden zemřela Devyn Gale, 19letá hasička, poté, co na ni spadl strom poblíž Revelstoke v Britské Kolumbii. Adam Yeadon, 25, zemřel v sobotu při boji s lesním požárem poblíž svého domu ve Fort Liard, Northwest Territories.

Signál nouzového vysílače byl přijat ve středu kolem 18:00. Vrtulník byl v bažinaté oblasti. Od čtvrtečního odpoledne měla Alberta 117 aktivních lesních požárů, z nichž 17 bylo mimo kontrolu. V této sezóně zatím po celé zemi spálily tisíce požárů více než 110 000 km2, uvádí BBC.

zdroj: BBC, The Guardian