Obsluhu benzinky ohrožoval kuchyňským nožem

Přidat na Seznam.cz

Brno – V neděli odpoledne policisté přes tísňovou linku přijali oznámení o loupežném přepadení benzínové čerpací stanice v Žabovřeskách. Do provozovny vešel muž a po krátké komunikaci s prodavačkou přeskočil prodejní pult a s nožem v ruce požadoval vydání peněz. Statečná žena se snažila nejprve pokladnu ubránit. Násilnému útočníkovi se však nakonec podařilo hotovost vybrat a z místa utekl, uvedla Policie České republiky.

Policisté dorazili na místo, zjistili jeho popis a rozběhla se pátrací akce. O součinnost požádali i dopravní podnik a městskou policii. Díky výborné spolupráci netrvalo dlouho a podezřelému muži byli policisté na stopě. Na 158 telefonoval řidič  trolejbusu, který poznal hledanou osobu a uvedl i směr dalšího pohybu. Výtečník tak skončil v poutech pouhých dvacet minut po loupeži v ulici Masarykově.

Jedná se o osmatřicetiletého muže, který se již v minulosti dopustil majetkové i násilné trestné činnosti. V době zadržení byl pod vlivem drog a policisté u něj zajistili nůž i odcizenou hotovost. Loupežník putoval rovnou do policejní cely a za své jednání si může vysloužit až desetiletý pobyt za mřížemi.

V souvislosti s uvedeným případem je třeba také zdůraznit efektivitu kamerového systému. Díky kvaliltním záběrům se podařilo policii získat detailní popis podezřelé osoby, čímž bylo následné pátrání značně usnadněno a vedlo k jeho zadržení. 

zdroj: Policie České republiky