Ničivá tornáda a bouře zasáhla americký stát Michigan

Přidat na Seznam.cz

USA Silná tornáda a nebezpečné bouře se prohnaly americkým jihozápadním Michiganem, kde zničily nebo poškodily domy, podniky a zranily místní obyvatele. Miliony dalších lidí od severovýchodního Texasu čelí ve středu alespoň mírnému riziku nepříznivého počasí.

Nejméně tucet lidí bylo zraněno v parku pro mobilní domy v Pavilion Township po úterním tornádu. Většina z nich utrpěla pouze lehká zranění a byla převezena do oblastních nemocnic. V sousedním městě Portage bouře výrazně poškodila střechu a konstrukci budovy tamní pobočky doručovací služby FedEx. Asi 50 lidí bylo uvězněno v budově kvůli spadaným elektrickým drátům.

„Máme značné škody, včetně poškození obytných a komerčních budov, spadaných stromů přes silnice a několik hlášení o únicích plynu,“ uvedli představitelé města Portage v tiskové zprávě. Město vyzvalo své obyvatele, aby zůstali doma a vyhýbali se silnicím, informuje zpravodajská stanice CNN.

V některých michiganských okresech byl vyhlášen stav nouze

Guvernérka Michiganu, Gretchen Whitmerová, po bouři vyhlásila stav nouze pro několik okresů v jihozápadním Michiganu, včetně okresů Kalamazoo, St. Joseph, Branch a Cass. „Moje srdce je se všemi, které dnes v noci ovlivnilo drsné počasí na jihozápadě Michiganu,“ uvedla guvernérka. Státní a místní záchranné týmy jsou momentálně na místě a spolupracují na pomoci zasaženým lidem, informuje server Detroit Free Press

Zdroj: Detroit Free Press, CNN