Nevídaná drzost podvodníků. Po obrání sami poškozeného poslali na policii

Přidat na Seznam.cz

Hradecko – Včerejšího dne se na policejní služebnu dostavil 41letý muž z Hradecka, který oznámil, že se pravděpodobně stal obětí podvodu. Od poloviny března mu měl několikrát volat neznámý muž, který mu sděloval, že má u jejich investiční společnosti tři čtvrtě bitcoinu a že mu ho chtějí poslat, uvedla Policie České republiky.

Několikrát poškozený muž volajícího odmítl s tím, že nikdy do kryptoměn neinvestoval a žádné bitcoiny tak nemůže mít. Nátlaku podlehl přibližně po 14 dnech poté, co mu zavolala žena a pohrozila, že pokud si částku nevyzvedne, tak ji pošlou na charitu. Od té doby to jelo jako po másle. Muž si založil kryptoměnovou peněženku, nainstaloval si program pro vzdálenou správu, poslal první částku kvůli finančnímu ověření pak za licenci, na daň z příjmu, další ověření atd. Od poloviny dubna tak muž dohromady odeslal téměř 3,1 mil. korun, přičemž si více jak polovinu této částky půjčil od rodiny, známých, banky i nebankovních institucí.

S čím se královéhradečtí policisté ještě nesetkali je to, že po zaslané poslední částce osoba z investiční společnosti muži napsala, že už po něm žádné peníze chtít nebude, že je to jeho práce, nemá cenu vést další řeči a že může podat trestní oznámení. Po tomto sdělení konečně muži došlo, že naletěl podvodníkům.

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili úkony trestního řízení pro podezření z podvodu, za což v tomto případě hrozí pachateli trest odnětí svobody na 2 až 8 let.

zdroj: Policie České republiky