Národní park Yellowstone hlásí další mrtvé. Medvědů přibývá, útoků na lidi také

Přidat na Seznam.cz

USA – Žena byla nalezena mrtvá v Montaně po zjevném setkání s medvědem na stezce poblíž Yellowstonského národního parku, uvedli v neděli úředníci.

Ministerstvo pro ryby, divokou zvěř a parky v Montaně v prohlášení uvedlo, že žena byla nalezena mrtvá v sobotu ráno na stezce Buttermilk Trail poblíž West Yellowstone. Vyšetřovatelé potvrdili, že na místě byly stopy medvěda grizzlyho, uvádí USA Today.

Vyšetřování útoku medvěda grizzlyho pokračuje, uvedlo ministerstvo.

Přírodní rezervace Montana a rekreační oblasti v divočině jsou domovem různých divokých zvířat, včetně medvědů, vlků, losů a bizonů. V posledních letech došlo ve státě k nárůstu populace medvědů grizzly a zvýšení počtu pozorování. Spolu s tím je hlášeno i více útoků na lidi.

Minulý týden ministerstvo varovalo návštěvníky před potvrzenými výskyty medvěda grizzlyho, zejména v oblastech mezi severním kontinentálním předělem a ekosystémy Great Yellowstone.

Incident následuje po dalších nedávných medvědích útocích v Arizoně a Coloradu.

Začátkem tohoto měsíce byl 35letý pastevec ovcí napaden a těžce zraněn při útoku černého medvěda v San Juan National Forest v Coloradu, uvedlo státní oddělení pro divokou zvěř a parky. Muž utrpěl kousnutí na hlavě, rány na ruce a tržné rány v oblasti boků a škrábance na zádech.

V červnu byl 66letý muž napaden a zabit dospělým samcem černého medvěda poblíž chaty. Sousedé se údajně pokusili medvěda zastrašit a zastavit útok, ale neúspěšně. Medvěd byl nakonec zastřelen, když požíral muže.

V červenci 2021 medvěd grizzly napadl a zabil člověka v kempu v západní Montaně, zatímco v dubnu téhož roku zabil medvěd grizzly při rybolovu podél hranice národního parku Yellowstone průvodce, uvádí The Guardian.

zdroj: The Guardian, USA Today