Naplánoval si do puntíku pojistný podvod. Nepočítal však s kamerami

Přidat na Seznam.cz

Teplicko – Pojistným podvodem si chtěl „přivydělat“ 26letý muž z Bíliny. Celý podvod si pečlivě naplánoval už od začátku. Nejprve svým vozidlem zajel do obce Kostomlaty pod Milešovkou, kde vozidlo zaparkoval a uzamkl. Následně odešel do křoví, kde se převlékl do doneseného oblečení. V něm se vrátil zpět k vozidlu jinou cestou, uvedla Policie České republiky.

S vozidlem pak odjel do prostoru Radovesické výsypky, kde polil vnitřek vozidla benzínem dovezeným v kanystru a to zapálil. Poté se opět převlékl do původního oblečení a vrátil se pěšky na původní místo zaparkování. Odtud oznámil telefonicky na Policii ČR krádež vozidla. Posléze oznámil pojišťovně pojistnou událost s plněním ve výši 140 tisíc korun.
   

Policistům se celý případ zdál na základě šetření podezřelý, což následně potvrdily i kamerové záznamy. V rámci prověřování se totiž podařilo zajistit několik kamer, kde bylo částečně zaznamenáno mužovo jednání a vyvrátila se tak jeho původní výpověď. Místo peněz od pojišťovny mu tak bylo kriminalisty naděleno obvinění z pojistného podvodu.

zdroj: Policie České republiky