Nadával záchranářům a poničil sanitní vůz. Hrozí mu až tříleté vězení

Přidat na Seznam.cz

Sokolovsko – Policisté z obvodního oddělení Chodov sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a poškození cizí věci třiatřicetiletému muži ze Sokolova, uvedla Policie České republiky.

Muž měl na konci května letošního roku přistoupit v jedné menší obci na Sokolovsku k sanitnímu vozidlu, ve kterém záchranáři prováděli ošetření lehce zraněného muže. Po chvíli měl třiatřicetiletý muž začít záchranáře vulgárně urážet. Měl být stále agresivnější a proto se dvojice záchranářů z obavy, že by mohlo dojít i k fyzickému napadení, ve vozidle uzavřela. Na tom měl muž zareagovat tak, že rukou několikrát udeřil do bočního okénka vozidla, poté ještě do zpětného zrcátka. Když záchranáři se sanitním vozem z místa odjížděli, tak měl třiatřicetiletý muž jít za couvajícím vozidlem a několikrát kopnout do předního nárazníku a rukou udeřit do přední kapoty.

Svého jednání muž zanechal až po příjezdu policejní hlídky.

Po příjezdu policistů se třiatřicetiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,12 promile.

Následně byl muž, který svým jednáním způsobil na sanitním voze škodu přibližně 20 tisíc korun, předvolán na obvodní oddělení k dalším úkonům.

V případě prokázání viny hrozí třiatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

zdroj: Policie České republiky