Na ženu z nebe spadl had, následně na ní zaútočil jestřáb. Žena skončila s bodnými i řeznými ránami

Přidat na Seznam.cz

USA – Na ženu z Texasu zaútočil zároveň jestřáb a had poté, co na ni pták, který se živí hady, omylem upustil svíjejícího se hada. Had se jí omotal kolem paže a začal ji bít do tváře. Poté přiletěl pták a zabořil jí drápy hluboko do masa.

Peggy Jones, 64, sekala svůj trávník, když na ni kolemletící jestřáb upustil hada, poté se snesl dolů, aby se vztekle pokusil získat své jídlo zpět. Děsivý souboj jí způsobil řezné rány a modřiny na ruce a obličeji, uvádí BBC.

Bizarní incident se odehrál 25. července ve městě Silsbee v Texasu poblíž hranic s Louisianou. Začalo to poté, co z oblohy náhle spadl had a přistál na ní. Než ho stačila odstranit, začal jestřábí útok.

„Když jsem se pokoušela shodit hada, had se mi omotal kolem paže,“ řekla. „Ten had mě udeřil do obličeje, párkrát mě udeřil i do brýlí.“ Uvědomila si, že hada musel shodit kolemletící pták, protože když se to stalo, nestála pod stromy. Její domněnka se rychle potvrdila, když se jestřáb snesl dolů a přidal se k boji zblízka.

„Pak se jestřáb objevil stejně rychle jako had,“ řekla žena. „Jestřáb popadl hada, který byl omotaný kolem mé paže, a vytáhl ho, jako by ho chtěl odnést. A když to udělal, vymrštil mou paži nahoru. Jestřáb táhl moji paži a s ní i hada.“

Jestřáb se snažil získat hada, opakovaně tak ženu bodal svými drápy. Nakonec jí hada stáhl z paže manžel, který ženu později odvezl do nemocnice. „Byly tam bodné rány, řezné rány, oděrky, škrábance a silné modřiny,“ uvedla s tím, že útoky hada na její obličej jí poškodily brýle. Žena popsala útok jako těžce traumatický a dodala, že si myslela, že zemře, a od té doby má problémy se spánkem, uvádí deník Chron.

zdroj: Chron, BBC