Na Facebook umístil příspěvky, v nichž vyhrožoval hradeckým strážníkům, policistům, úředníkům z magistrátu i jejich rodině. Pro muže si došla zásahová jednotka

Přidat na Seznam.cz

Hradecko/Jičínsko – Minulý týden byl zadržen 36letý muž z Hradce Králové, který na svém facebookovém profilu během necelého týdne umístil příspěvky, v nichž vyhrožoval hradeckým strážníkům, policistům, úředníkům z magistrátu i jejich rodinným příslušníkům ublížením na zdraví či likvidací, uvedla Policie České republiky.

Jelikož se jeho výhružky stupňovaly a začal vyhrožovat i přes tísňovou linku 158 a byla obava, že je ozbrojen, byla k jeho zadržení povolána zásahová jednotka. Ta ho ve čtvrtečních odpoledních hodinách vypátrala na Slezském Předměstí a za použití donucovacích prostředků ho omezila na svobodě. Při prohlídce u něho zajistila dlouhý nůž s pevnou čepelí, který měl ukrytý za opaskem na zádech. 

Kriminalisté muže obvinili z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a nebezpečného vyhrožování, za což mu v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení. Jelikož kriminalisté měli důvodnou obavu, že bude obviněný muž v trestné činnosti pokračovat, podali podnět na vzetí do vazby. Soudce návrh akceptoval a muže do vazby v pátek odpoledne poslal.

Muž se v minulosti již několikrát dopustil stejného protiprávního jednání, kdy naposledy byl odsouzen v roce 2021 k ročnímu vězení.

Hradečtí kriminalisté kvůli vyloučení podjatosti předali případ kolegům do Jičína.

zdroj: Policie České republiky