Na D1 se srazilo deset aut. Viník nehody utekl, ukradl auto a znovu boural, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Hromadná nehoda zahrnující desítky vozidel omezila dopravu ve směru na Prahu na 196. kilometru dálnice D1 v Brně. Dálnice je průjezdná pouze jedním pruhem, což způsobilo kolony. Záchranáři ošetřili čtyři zraněné osoby, píše iDNES.

Hromadnou nehodu zavinil řidič nákladního vozidla, který byl pod vlivem drog. Po nehodě z místa uprchl, v blízkosti ukradl osobní automobil a při pokusu o útěk znovu havaroval. K řetězové nehodě došlo po 7. hodině ranní. Podle policejního mluvčího Petra Valy řidič kamionu postupně narazil do devíti vozidel před sebou.

Vala vypočítal, že do nehody nedaleko obchodu Makro v brněnské městské části Komárov, těsně před křižovatkou dálnic D1 a D2, bylo zapleteno pět osobních aut, dvě dodávky a tři nákladní automobily.

Řidič kamionu, který nehodu způsobil, z místa utekl do ulice Kaštanová, kde se zmocnil osobního vozu. S tímto vozem pak ujel do obce Rebešovice, kde znovu havaroval. Policisté jej tam vypátrali a orientační test prokázal přítomnost omamných látek v jeho těle. Následně zamířil na vyšetření do zdravotnického zařízení.

Po nehodě byla dálnice ve směru na Prahu průjezdná jen jedním pruhem, což vedlo ke vzniku dlouhých kolon sahajících až do více než 15 km vzdálených Holubic. Podle Valy zatím nelze odhadnout dobu potřebnou k úklidu dálnice, protože některá z havarovaných aut jsou zcela zdemolovaná, informuje SME.

Při nehodě utrpěly čtyři osoby lehká až středně těžká zranění. Po ošetření je záchranáři převezli do brněnských nemocnic.

Na místě zasahovaly také hasičské jednotky, které zabezpečily protipožární opatření, ale nebylo potřeba nikoho vyprošťovat.

Zdroj: iDNES, SME