Muži se pokusili ukrást vánoční stromeček, sledovala je kamera

Přidat na Seznam.cz

Českolipsko – Vánoce jsou už za rohem a toho si je vědom také muž z České Lípy, který se rozhodl obstarat své rodině velký vánoční stromek. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nerozhodl, že za něj prostě nezaplatí, informuje Policie České republiky.

Proto se 44letý muž o půlnoci vydal k prodejnímu místu před místním obchodním domem, kde si vybral vzrostlý strom v hodnotě 559 korun. Snažil se jej přetáhnout přes oplocení, ale jeho boj byl marný. Rozhodl se požádat o pomoc svého mladšího kamaráda, se kterým se později pro lup vrátil.

Starší muž tahal smrk za špičku a jeho pomocník kmen pomalu vyzdvihoval přes oka plotu. Nic netušíc pokračovali, přitom je celou dobu sledovala obsluha kamerového systému, která okamžitě uvědomila městskou policii. Nakonec se dvojici lupičů podařilo dílo dokončit a stromku se zmocnit. Naložili jej do připraveného kočárku a odjeli směrem s lávce. Tam už však na ně čekali strážníci městské policie. 

Zdroj: Policie České republiky

Oba muži se ke svému činu bez okolků přiznali. Byli převezeni na služebnu obvodního oddělení, kde jim policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže formou spolupachatelství. Nakonec se ukázalo, že jde o recidivisty, kteří v červenci tohoto roku opustili brány věznice, kam se dostali za předchozí majetkovou trestnou činnost. Za krádež vánočního stromku oběma hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let.

Zdroj: Policie České republiky