Muži prodávali marihuanu i školákům

Přidat na Seznam.cz

Kladno – Na svatého Valentýna kriminalisté ze Slaného po dlouhodobém rozpracování a získávání důkazů k drogové trestné činnosti zadrželi dva muže, uvedla Policie České republiky.

Po veškerých služebních úkonech vyšetřovatelka zahájila proti těmto dvěma mužům, ve věku 34 a 22 let, trestní stíhání a obvinila je ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítětem. 

Těchto trestných činů se dopustili tím, že opakovaně a neoprávněně distribuovali marihuanu několika svým pravidelným odběratelům, mezi nimiž byly i osoby mladší 18 let. K předávkám marihuany, která byla ve většině případech zabalená do toaletního papíru či papírových kapesníčků, docházelo nejčastěji na společné chodbě bytového domu ve Slaném. 

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili velké množství zelené sušiny nacházející se na různých místech po celém bytě, a to jak ve velkých plastových sáčcích, tak i zabalených do toaletního papíru připravených pro své „klienty“. Dále zajistili vyšší finanční hotovost v řádech několika desítek tisíc. 

Oba obvinění jsou stíháni na svobodě a v případě odsouzení jim hrozí za výše uvedené trestné činy až pětiletý pobyt za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky