Muž zveřejnil nahé fotky své partnerky. Té soud přiřkl 1,2 miliardy dolarů

Přidat na Seznam.cz

USA – Texaská porota přiznala ženě 1,2 miliardy dolarů (22 miliard korun) poté, co rozhodla, že se stala obětí pornografie z pomsty. Žena, která byla v soudních dokumentech jmenována pouze iniciálami D.L., podala v roce 2022 žalobu na svého partnera za obtěžování, uvádí BBC.

Žaloba tvrdila, že po rozchodu s ní zveřejnil její intimní fotografie na internetu, aby ji „veřejně zostudil“. Její právníci v případu uvedli, že urovnání je výhrou pro oběti sexuálního zneužívání.

„Ačkoli rozsudek v tomto případě pravděpodobně nebude vymožen, odškodňovací verdikt vrací ženě její dobré jméno,“ uvedl v prohlášení hlavní právník.

Podle soudních dokumentů žena a její bývalý partner spolu začali chodit v roce 2016. Žena během vztahu sdílela s obžalovaným své intimní fotografie. Po rozchodu v roce 2021 je obviněn z toho, že tyto fotografie bez jejího souhlasu zveřejnil na platformách sociálních médií a webových stránkách pro dospělé. Odkazy na fotografie údajně zaslal jejím přátelům a rodině prostřednictvím veřejně přístupné složky Dropbox.

Muž byl také obviněn z toho, že měl přístup k jejímu telefonu, účtům na sociálních sítích a e-mailu a také ke kamerovému systému v domě její matky, který používal ke sledování, uvádí deník The Times.

„Do konce života se budeš snažit vymazat z internetu, ale nepodaří se ti to. Každý, koho kdy potkáš, se to dozví a bude tě hledat. Šťastný lov.“ napsal v jedné zprávě ženě obviněný.

Právníci ženy tvrdí, že její bývalý partner zveřejnil fotografie, aby způsobil kombinaci psychického týrání, domácího násilí a sexuálního zneužívání. Podle amerických médií se k soudu nedostavil a nechal se zastupovat advokátem.

zdroj: BBC, The Times