Muž z Kanady prodával jedovatou látku lidem, kteří si chtěli sáhnout na život

Přidat na Seznam.cz

Velká Británie – Desítky lidí ve Velké Británii zemřelo poté, co si koupily jedovatou látku od prodejce v Kanadě, který je obviněn z toho, že pomáhal lidem vzít si život.

Národní kriminální úřad (NCA) nemohl potvrdit, že chemikálie byla přímou příčinou 88 úmrtí, ale zahájil trestní vyšetřování. Britská policie provádí sociální šetření na stovkách adres, aby vypátrala kupující po celé zemi.

Muž jménem Kenneth Law byl v květnu zatčen v Torontu v Kanadě a byl obviněn z napomáhání k sebevraždě.

Sedmapadesátiletý muž provozoval řadu internetových stránek, na kterých prodával vybavení pro pomoc při sebevraždě. Kanadské úřady se domnívají, že odeslal 1 200 balíčků zákazníkům ve více než 40 zemích, i když není známo, kolik z nich obsahovalo jedovatou látku.

BBC neuvádí jméno chemické látky, kterou muž údajně prodával.

Od zatčení muže provádějí policejní složky po celém Spojeném království sociální kontroly všech, kteří si tuto látku objednali.

Britský úřad NCA, který tyto kontroly koordinoval, uvedl, že během dvou let bylo ve Spojeném království identifikováno 232 osob, které jed nakoupily. Podle NCA 88 z nich později zemřelo, ale v této fázi není potvrzena žádná souvislost mezi zbožím zakoupeným na internetových stránkách a příčinou smrti.

Muž, který je ve vazbě, se má znovu dostavit k soudu koncem tohoto měsíce. Podle trestního zákoníku země může poradenství nebo napomáhání člověku zemřít sebevraždou vyústit ve 14letý trest odnětí svobody, uvádí deník ABC News.

zdroj: ABC News, BBC News