Muž z Chebska do svého počítače i mobilního telefonu nainstaloval software pro vzdálenou správu. Podvodník ho připravil o téměř 800 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Chebsko – Dosud neustanovená osoba měla již v roce 2022 na sociální síti nabízet zhodnocení finančních prostředků. Na tuto nabídku zareagoval jednapadesátiletý muž z Chebska, který si následně do svého počítače a mobilního telefonu nainstaloval software pro vzdálenou správu, čímž tato svá zařízení vzdáleně zpřístupnil. Poté měl investovat finanční prostředky ve výši několika set eur, uvedla Policie České republiky.

V polovině května letošního roku byl muž telefonicky kontaktován mužem dosud neznámé totožnosti, který po něm požadoval, aby potvrdil bankovní převody z jeho běžného účtu, a to pod zástěrkou převodu výnosu z investice z roku 2022. Jednapadesátiletý muž na to zareagoval tak, že v aplikaci své banky postupně potvrdil několik odchozích plateb.

Tímto jednáním byla muži z Chebska způsobena škoda téměř 800 tisíc korun.

Chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu podvodu.

V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

zdroj: Policie České republiky