Muž vyhrožoval prezidentovi Petru Pavlovi bombou v kanceláři

Přidat na Seznam.cz

Praha – Kriminalisté zadrželi jednačtyřicetiletého muže, který vyhrožoval prezidentu republiky bombou v kanceláři, uvedla Policie České republiky.

Do emailové schránky prezidentovy kanceláře přišel v noci sedmnáctého července, kolem druhé hodiny ranní, anonymní email, ve kterém neznámý muž tvrdil, že v prezidentově kanceláři jsou na dálku odpálitelné výbušniny. Celý případ si převzali kriminalisté z odboru extremismu a terorismu, kteří ihned zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu. 

Detektivové za využití všech operativně pátracích prostředků podezřelého muže během několika hodin vypátrali a za spolupráce s kolegy z České Lípy ho zadrželi.

Dalším šetřením zjistili, že jednačtyřicetiletý muž má na svědomí již čtrnáct podobných výhružných emailů a v minulosti byl dvakrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost. 

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu Šíření poplašné zprávy a v případě prokázání viny a odsouzení, může strávit za mřížemi až tři roky. 

zdroj: Policie České republiky