Muž úmyslně poškodil plynové potrubí. Z důvodu naměřené vyšší koncentrace plynu hrozilo nebezpečí výbuchu

Přidat na Seznam.cz

Děčínsko – Prostřednictvím tísňové linky přijali policisté oznámení o úniku plynu v domě na ulici Teplická v Děčíně – Dolním Oldřichově. Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek a hasiči, uvedla Policie České republiky.

V době jejich příjezdu již bylo všech 16 obyvatel  mimo dům. V domě byl potvrzen masivní únik zemního  plynu z poškozeného plynového potrubí. Z důvodu naměřené vyšší koncentrace plynu hrozilo nebezpečí výbuchu. Policejní hlídky místo v bezpečném perimetru zajistily a zastavily dopravu na přilehlé komunikaci. V domě byl okamžitě odpojen plyn a elektřina.

Případem se ihned začali zabývat děčínští kriminalisté, protože šetření na místě  ukázalo, že plynové potrubí bylo mechanicky poškozeno nějakým předmětem a s největší pravděpodobností způsobeno úmyslně. A protože všechny zjištěné informace a poznatky vedly k jediné osobě, tak během několika následujících dní ustanovili, vypátrali a zadrželi podezřelého muže z Děčína. Následně tento týden kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže a obvinili jej ze zločinu obecného ohrožení. Vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován. Na soud, u kterého muži v případě uznání viny hrozí uložení až osmiletého trestu odnětí svobody, tak bude čekat ve vazbě.

zdroj: Policie České republiky