Muž se po ránu procházel kolem sportovní haly s replikou samopalu v ruce. „Chtěl jsem bejt hustej,“ řekl policistům

Přidat na Seznam.cz

Jablonecko – V neděli 12. května kolem 7. hodiny ranní navštívil vestibul městské sportovní haly v Jablonci nad Nisou 28letý místní přiopilý muž a rozčiloval se u jednoho z nápojových automatů nad tím, že se mu nedaří nic koupit. Zaměstnanec areálu ho šel uklidnit  a informoval ho o tom, že automaty fungují jen na platební karty. V tu chvíli si všiml, že mu z pod bundy vyčuhuje hlaveň dlouhé zbraně a nebyl to pro něj zrovna příjemný pocit, uvedla Policie České republiky.

Nezvaný návštěvník se tu dále nezdržoval a odešel ven. Ještě chvíli pak postával na schodišti, kde zbraň připomínající samopal, vytáhl a zaměřoval s ní různé cíle na parkovišti sportovního areálu. Ačkoliv žádný výstřel nepadl, působila celá situace krajně nebezpečně, proto na něj svědek upozornil policii na tísňové lince. Po jejich příjezdu se tu podezřelý ozbrojenec nenacházel, ale na základě kvalitního popisu se ho podařilo o dva dny později vypátrat.

Policisté zjistili, že v inkriminovaný den manipuloval s airsoftovou zbraní, která je napodobeninou samopalu modelu MP 5 SD 6. Ta je od něj na první pohled k nerozeznání a spolu s panikou v okolí může vyvolat i neadekvátní reakci člověka, který u sebe bude mít zbraň, a bude se cítit ohrožený. Takový scénář ale naštěstí v neděli nenastal.

Zbraň mu zajistili a ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Do protokolu uvedl, že ho inspirovali zpěváci, kteří v hudebních videoklipech také nosí na veřejnosti zbraně. Mimo jiné o sobě řekl, a to doslova: „Chtěl jsem bejt hustej“.

zdroj: Policie České republiky