Muž se obnažil při videohovoru, přišlo vydírání

Přidat na Seznam.cz

Chomutovsko – Na jirkovské policisty se před pár dny obrátil muž středního věku, který naletěl neznámé osobě. Ta měla na sociální síti Facebook zřízený profil s fotografií atraktivní ženy, za kterou se vydávala, a zmíněného Jirkovana si přidala do přátel. Pak mu napsala zprávu a začali spolu komunikovat, vyptávala se ho na jeho osobu, jeho život i rodinu, uvedla Policie České republiky.

Napsala mu mimo jiné, že má ráda sex a poté s ním chtěla zahájit videohovor. Ten spolu prostřednictvím aplikace Messenger uskutečnili, hovor byl však z její strany bez zvuku (jako důvod napsala, že má problém s mikrofonem). Na videu byla vidět žena ležící na posteli oblečená pouze do košile a kalhotek, která se následně začala svlékat a masturbovat. Prostřednictvím zpráv muži dávala instrukce, co má dělat. Na základě nich se muž svlékl a ukázal na pár vteřin svůj penis. Ihned poté došlo k přerušení videohovoru…

Za pár minut se dotyčný nestačil divit. Do Messengeru mu totiž přišla zpráva s fotkami různých osob, které masturbují a výzvou, aby spolupracoval, jinak mu zničí život i kariéru. Když zkusil volat zpět, zobrazilo se mu sestříhané video zhotovené z jeho fotografií, kde byl vidět i jeho penis. Neznámá osoba požadovala částku 15 tisíc euro za to, že jeho video nezveřejní. Nějakou dobu s ní ještě komunikoval, ale neměl v úmyslu požadované peníze poslat a naštěstí ani nic neposlal. Nakonec poškozený veškerou komunikaci s „vyděračem“ ukončil a věc oznámil policii.

zdroj: Policie České republiky